01M-BMZ pewnym opóźnieniem ukazuje się dzisiaj nowy numer Echa Złotoryi.

 

 

 

 

 

A w nim:

Na okładce centrum naszego miasta z lotu ptaka

01M

Wywiad z człowiekiem wywodzącym się z ziemi złotoryjskiej – kardiochirurgiem Jackiem Gajkiem przeprowadzili Anna Chrzanowska i Roman Gorzkowski

0203

O Holendrach, którzy osiedlili się w Polsce pisze Iwona Pawłowska. Natomiast Agnieszka Młyńczak zajmuje się ekologicznym systemem ogrzewania domu.

0405

Pod wrażeniem Winnicy w Dłużcu powstał tekst Agnieszki Młyńczak, której bohaterem jest Roman Wolniewicz – pasjonat winiarstwa.

0607

O tym co można znaleźć w ziemi i jak się to fachowo robi pisze Iwona Pawłowska w tekście o archeologach – tych co przyjeżdżają do nas z Polski oraz naszym tutejszym.

0809

Z cyklu prezentacji wsi Gminy Złotoryja przedstawiamy Nową Ziemię – materiał opracowany przez Alfreda Michlera

1011

To już ostatnie chwile w tym roku, żeby wyruszyć w ciepłe dni na wycieczkę rowerową. Agnieszka Młyńczak prezentuje uroki Rowerowego szlaku Bitwy nad Kaczawą 1813 r.

Ogłaszamy również konkurs fotograficzny “Moje miejsce na Ziemi”

Z życia TMZZ przedstawiamy krótką relację z otwarcia wystawy rakiet tenisowych z kolekcji Adama Tatko, oraz pierwsze sprawozdanie z obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Złotoryi utorstwa Romana Gorzkowskiego.

1213

W Kronikach złotoryjskich proponujemy tradycyjne działy: Warto przeczytać, Historia jednej fotografii, Kącik starej widokówki oraz inaugurujemy nowy dział autorstwa Przemysława Markiewicza: Zapomniane – odszukane. Zaś Roman Gorzkowski przedstawia związki pomiędzy Toruniem i Złotoryją w XVI w.

 1415

Numer postawł dzięki naszym sponsorom, których prezentujemy na ostatniej stronie.

16