b1Ukazał się właśnie listopadowy numer “Echa Złotoryi”

 

A w nim:

 

 

 

Na okładce panorama Jerzmanic Zdr. z Kruczych Skał – w mocno jesiennej scenerii. Jest to po części nawiązanie do artykułu Jacka Tyca o Heidi Gebhard, która pracowała w czasie wojny w Jerzmanickim kurorcie.

1

W dziale Ludzie Ziemi Złotoryjskiej przedstawiamy  dwoje mieszkańców naszego miasta: panią Janinę Swat – artystkę malarkę

2-3

 oraz pana Leszka Filarowskiego – złotoryjskiego fotografa. Przedstawiamy również panią Heidi Gebhard, którą los związał w pewnym momencie jej życia z Jerzmanicami.

4-5

Listopad jest jednym z t.zw. polskich miesięcy, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co o patriotyźmie sądzi złotoryjska młodzież. Przedstawiamy również Natalkę Gap, która wystąpiła w programie “Mam talent”.

6-7

Rynek – zwany tez Targowiskiem Miejskim to miejsce, którego tajemnice postarała się zgłębić Agnieszka Młyńczak w swoim reportażu.

8-9

Prezentujemy  drugą część artykułu o Gierałtowcu

10-11

Jak zapewne już Państwo zauważyliście w numerze przeważa tematyka artystyczna. W tym duchu przedstawiamy wywiad z Joanną Koszałkowską, autorką najnowszej wystawy w siedzibie TMZZ pt. “Paralaksa”.
Zdajemy również relację z Rajdu Rowerowego Szlakiem Czterech Świątyń Jadwiżańskich a także z akcji wysyłki książek do Podhajec.

12-13

W Kronikach złotoryjskich piszemy o Kościele Adwentystów na ziemi złotoryjskiej i o najnowszej publikacji Urzędu Miejskiego. W Kąciku starej widokówki nawiązujemy do czasów I Wojny Światowej, w Historii jednej fotografii przedstawiamy tajemnicze zdjęcie sprzed lat, w Zapomniane odszukane – prezentujemy następne odnalezione eksponaty po browarze Neumanna.

14-15

Zbliża się święto górników, z tej okazji życzenia skłąda prezes TMZZ – Aleksander Borys

16