01Ukazało się właśnie najnowsze dzieło zespołu redakcyjnego “Echa Złotoryi” – 11 w tym roku zeszyt, który jest zarazem dwunastym tegorocznym numerem (trochę to skomplikowane) naszego miesięcznika. W grudniu mijają też 3 lata, gdy reaktywowaliśmy to pismo.  Na przekór licznym niedowiarkom, “Echo Złotoryi” istnieje i ma się całkiem dobrze.
Tym bardziej dołożyliśmy starań, aby na święta nasi czytelnicy mieli zwiększoną dawkę wrażeń czytelniczych, dlatego zamiast tradycyjnych 16 – grudniowe wydanie liczy 24 strony.

A w grudniowym wydaniu przedstawiamy:

Na okładce witraż z kościoła NNMP w Złotoryi

01

Jako człowieka ziemi złotoryjskiej przedstawiamy Jacka Grobelnego, zakochanego w westernowych klimatach.

02-03

Jesteśmy też z wizytą u pana Michała Piaska w Podgórkach, a także poznajemy Z.F. Sebastiana z Proboszczowa

04-05

W Nowej Wsi Grodziskiej działa zespół Polanki, który prezentujemy na naszych łamach. Natomiast w Zespole Szkół Zawodowych, jak się okazuje, wolontariat nie jest niczym wyjątkowym.

06-07

Pan Andrzej Frąckiewicz zatoczył Pętlę polarną i dzieli się z nami swoimi wrażeniami z podróży

08-09

Sztuka winiarska w naszym regionie ożywa i ma przed sobą perspektywy. Piszemy również o balu mikołajkowym w złotoryjskim LO

10-11

W świąteczny czas rozmawiamy z osobą, bez której nasze choinki wyglądałyby po prostu smutno. Jak się jednak okazuje, pan Janusz Prus żyje nie tylko bombkami.

12-13

W Panoramie gminy Złotoryja nadszedł czas na Kwiatów

14-15

Odbywamy sentymentalno-historyczną podróż po Złotoryi z Günterem Gläserem. Ogłaszamy również wyniki konkursu fotograficznego “Moje miejsce na Ziemi”. A także zapraszamy do zabawy z okazji 3 lat nowego Echa.

16-17

Z księdzem Krzysztofem Czyżem rozmawiamy o ubóstwie. Natomiast Klub Turystyczny “Róża Bazaltowa” zaprasza do przedświątecznego Drezna. Piszemy również o piosence poetyckiej na scenie LO.

18-19

Co się działo na karczmie piwnej? Co ma wspólnego Kopacz z historią Złotoryi? Co produkowano w jednej z fabryk złotoryjskich przed wojną? Dokąd pomaszerowali krakowscy żacy w 1549 r.? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w naszych artykułach.

20-21

Jak zwykle ostatnie strony to kroniki złotoryjskie, a w nich:
Przemiany demograficzne w Złotoryi,
niszczejące mariackie portale,
Warto przeczytać o powiecie złotoryjskim,
Kącik starej widokówki – pół wieku temu,
Historia jednej fotografii na dwóch kółkach.

22-23

Jak zwykle na ostatniej stronie dziękujemy naszym sponsorom.

24