minUkazał się lutowy numer Echa Złotoryi. Okazuje się, że nasi krajanie coraz częściej i chętniej rozjeżdżają się po świecie. W bieżącym wydaniu znajdziecie Państwo aż trzy relacje z różnych stron Świata.

A co poza tym?

Na okładce ruiny kościoła w Nowym Kościele

 01

“Kobieta z Pegeeru”: Kim byli pracownicy PGRu, skąd przybyli, jak im się żyło, pracowało  i jak żyje obecnie – na podstawie losów pani Anieli opisuje Jana Kałuża.

0203

Rowerem Szlakiem Jedwabnym podróżowali po Azji Ania i Robert Maciągowie. Co widzieli i co przeżyli w artykule Iwony Pawłowskiej “Z Wysokości siodełka”.

0405

Jak zrobić męską, średniowieczną tunikę opisuje w cyklu “Zabawa w średniowiecze” – Agnieszka Młyńczak

Wybory dawno z nami, ale emocje z nimi związane jeszcze się tlą. Pretekstem do rozmowy z Leszkiem Antonowiczem na temat roli radnego w życiu miasta, był jego krytyczny list do redakcji (jako reakcja na wywiad z październikowego “Echa Złotoryi” z panem przewodniczącym Rady Miejskiej poprzedniej kadencji – Andrzejem Zającem).

0607

“Putin & Puszkin & Lenin” – Ola Białas złotoryjanka, przebywająca na stypendium w Moskwie opowiedziała Agnieszce Młyńczak o swoich wrażeniach z pobytu w Rosji.

0809

 Kolejna “Pocztówka Kanady” czyli nasza korespondentka z Ottawy – Sława Żukowa, tym razem o szkolnictwie oraz o zimie w Kanadzie.

 1011

W “Spisie rzeczy niepotrzebnych” Jacka Tyca tym razem o fabryce kapeluszy.

Nietypową rodzinę przedstawia Jana Kałuża

Rozpoczynamy druk “Kronik roku jubileuszowego” czyli rejestru najważniejszych wydarzeń w Złotoryi i ziemi złotoryjskiej.

 1213

Kroniki złotoryjskie pod redakcją Romana Gorzkowskiego, a w nich:
Kościelny spór z 1217 r.
Razem przez 800 lat.
Warto przeczytać – nasza redaktorka w krajowym wydawnictwie.
Zapomnien – odszukane – Niezidentyfikowana pamiątka (Przemysłąw Markiewicz).
Kącik widokówki – Science fiction z początku XX wieku (Piotr Klimaszewski).
Historia jednej fotografii – Koafiury, koafiury…

 1415

A wszystko to dzięki omocy i wsparciu naszych sponsorów. 

16